//
Home arrow Telescopic lip DL/T
S výsuvným lipem

Elektro-hydraulický vyrovnávací můstek s teleskopickým lipem                                      

Použití

těchto můstků, hlavně plynulé a přesné vysouvání teleskopického lipu, umožňuje maximální využití ložné plochy nákladních vozidel. To je zejména využitelné u vozidel naložených až do konce ložné plochy, kde je nutné jen minimální vyložení teleskopického lipu. Použití teleskopického lipu o délce 1000 mm je plně využitelné v případě umístění můstku za vraty, při izolovaném provedení,, nebo pro boční překládku.


 TYP RX6 a RZ6 s teleskopickým lipem

Technický popis

vysuvlipem1.gifPlatforma můstku a teleskopický lip je vyroben z kvalitního ocelového protiskluzového slzičkového plechu (ocel tř.11). Plech platformy o tl.=X mm a lipu o tl.=X mm, ST-37. V podélném směru je platforma zpevněna vyztužovacími profily IPN, to umožňuje platformě vyovnávat vychýlení vozidla v příčném směru způsobené nerovnoměrným zatížením ložné plochy nákladního vozidla. Dosedací plocha lipu tak zůstane ve styku s ložnou plochou až do příčné odchylky 155 mm od vodorovné roviny. Platforma je, v zádní části, spojena ke spodnímu rámu třemi panty.Čepy pantů jsou vyrobeny z tažené oceli, která snadno odolává přenášeným silám. Uzavřená konstrukce pantů je samočistící.

Robustní spodní rám včetně čelního uzavřeného profilu absorbuje síly vyvolané nouzovým zastavením můstku, pohybem po můstku, ale i při překládce zboží pod úrovní můstku. Konstrukce můstku umožňuje osazení do různých typů základů, např.do základu „otočené T", který umožňuje nacouvat do nákladového prostoru i vozidlům se sklápěcím nakládacím čelem. Přední uzavřený profil chrání hydraulické a elektrické zařízení můstku proti poškození.

Můstek, platforma, lip a rám, je opatřen antikorozním základním nátěrem a vrchní polyuretanovou barvou v odstínu RAL 5010 (modrá)

Rozměry

Můstky RX6 a RZ6 mají standardní konstrukční výšku 600 mm, zdvih do cca +/-290 až +/-370 mm, obojí v závislosti na délce platformy. Délka teleskopického lipu u typu RX6 je 500 mm a u typu RZ6 je 1000 mm.

Rozměry můstků RH2 se dodávají v šířkách 2000 a 2200 mm, a délkách 2000, 2500, 3000 a 3400. Šířka můstku RZ6 je 2000 a 2200 mm, a délkou 2500 a 3000 mm.

Hydraulický systém a ovládání

vysuvlipem2_b.gifPlatforma je ovládána dvěma hydraulickými válci o průměru X mm, teleskopický lip má samostatný samotlumící hydraulický válec o průměru X mm. Celý hydraulický systém je komplexně uzavřený a tím je zabezpečeno, že se do něho nemohou dostat, ani v extrémních podmínkách, nečistoty, prach a písek. Pracovní tlak hydraulického systému je 120 bar, zabezpečuje ho hydraulické čerpadlo s průtokem X l/min. Objem náplně oleje je X l. Ovládání tlaku systému se provádí pomocí elektromagnetického ventilu, který je napájen 24 V.

Proti úniku oleje při poškození hadic je na hlavním válci umístěn bezpečnostní pojistný ventil. Kompaktní hydraulický blok s elektromotorem je osazen na spodním rámu můstku, kde je chráněn před vibracemi platformy a dalším možným poškozením. Všechny charakteristiky hydraulického systému zajišťují jeho dlouhou životnost a nízké náklady na údržbu.vyklipem3.gif

Vyrovnávací můstek RX6 a RZ6 je ovládán pomocí třech tlačítek. Při stisku a držení tlačítka se můstek začne zvedat z klidové polohy. Po dosažení maximálního zdvihu se zastaví a tlačítkem vysuneme telskopický lip na požadovanou vzdálenost. Po uvolnění tlačítka klesne platforma na ložnou plochu vozidla. Během překládky platforma můstku automaticky sleduje pohyby ložné plochy vozidla. Po skončení nakládky nebo vykládky můstek tlačítkem zasuneme lip a po zmáčknutí a držení tlačítka se platforma automaticky vrátí do klidové polohy. Můstek je možné použít i pro překládku pod úrovní můstku.

Rozvaděč je v provedení IP56, s bezpečnostním stop talčítkem. Ovládácí napětí je 24 V DC.

El.motor hydraulického systému má výkon X kW, X ot/min. Přívod elektrické energie je 400/230 V 50 Hz, v provedení 3+PE+N.

Můstek typ RX6 a RZ6 je opatřen značkou CE.

Výrobní postupy, provoz a ovládání se řídí normou EN 1398. Kvalitativní a bezpečnostní požadavky jsou v souladu se současnými normami. Standardní nosnost můstku 60 kN je vztažena k minimální dosedací ploše kol 150 x 150 mm a maximálnímu sklonu plošiny při provozu, 12,5% (7°), v souladu s normou EN 1398.

Hladina hluku provozu je pod Xdb. Provozní teploty jsou v rozsahu od -10°C do +40°C. Maximální rychlost přejezdu je do 10 km/h.

Kompletní dodávka hydraulického můstku zahrnuje:

Hydraulický můstek (požadovaného rozměru) s osazeným hydraulickým systémem a kabeláží pro propojení s rozvaděčem, v RAL 5010

Ovládací rozvaděč

Gumové nárazníky (1 pár, požadovaného rozměru), ve standardu o velikosti 400 x 85 x 80 mm


TYP RH2 a RH3 s teleskopickým lipem  

Technický popis

vysuvlipem3.gifPlatforma můstku a teleskopický lip je vyroben z kvalitního ocelového protiskluzového slzičkového plechu (ocel tř.11). Plech platformy o tl.=5/7 mm a lipu o tl.=13/15 mm, ST-37. V podélném směru je platforma zpevněna vyztužovacími profily IPN, to umožňuje platformě vyovnávat vychýlení vozidla v příčném směru způsobené nerovnoměrným zatížením ložné plochy nákladního vozidla. Dosedací plocha lipu tak zůstane ve styku s ložnou plochou až do příčné odchylky 100 mm od vodorovné roviny. Platforma je, v zádní části, spojena ke spodnímu rámu třemi panty. Čepy pantů jsou vyrobeny z tažené oceli, která snadno odolává přenášeným silám. Uzavřená konstrukce pantů je samočistící.

Robustní spodní rám včetně čelního uzavřeného profilu absorbuje síly vyvolané nouzovým zastavením můstku, pohybem po můstku, ale i při překládce zboží pod úrovní můstku. Konstrukce můstku umožňuje osazení do různých typů základů, např.do základu „otočené T", který umožňuje nacouvat do nákladového prostoru i vozidlům se sklápěcím nakládacím čelem. Přední uzavřený profil chrání hydraulické a elektrické zařízení můstku proti poškození.

Můstek, platforma, lip a rám, je opatřen antikorozním základním nátěrem a vrchní polyuretanovou barvou v odstínu RAL 7016 (šedá)

Rozměry

Můstky RH2 a RH3 mají standardní konstrukční výšku 700, 800 a 900 mm, zdvih do cca +/-350 až +/-500 mm, obojí v závislosti na délce platformy. Délka teleskopického lipu u typu RH2 je 500 mm a u typu RH3 je 1000 mm, s úhlem sklonu 5°, 150 mm.

Rozměry můstků RH2 a RH3 se dodávají v šířkách 1800, 2000 a 2200 mm, a délkách 2000, 2500, 3000, 3500 a 4000 mm.

Hydraulický systém a ovládání

Platforma je ovládána dvěma hydraulickými válci o průměru 50 mm, teleskopický lip má samostatný samotlumící hydraulický válec o průměru 25 mm. Celý hydrauliský systém je komplexně uzavřený a tím je zabezpečeno, že se do něho nemohou dostat, ani v extrémních podmínkách, nečistoty, prach a písek. Pracovní tlak hydraulického systému je 105 bar, zabezpečuje ho hydraulické čerpadlo s průtokem 5 l/min. Objem náplně oleje je 7,0 l. Ovládání tlaku systému se provádí pomocí elektromagnetického ventilu, který je napájen 24 V.

Proti úniku oleje při poškození hadic je na hlavním válci umístěn bezpečnostní pojistný ventil. Kompaktní hydraulický blok s elektromotorem je osazen na spodním rámu můstku, kde je chráněn před vibracemi platformy a dalším možným poškozením. Všechny charakteristiky hydraulického systému zajišťují jeho dlouhou životnost a nízké náklady na údržbu.vyklipem8.jpg

Vyrovnávací můstek RH2 a RH3 je ovládán pomocí třech tlačítek. Při stisku a držení tlačítka se můstek začne zvedat z klidové polohy. Po dosažení maximálního zdvihu se zastaví a tlačítkem vysuneme telskopický lip na požadovanou vzdálenost. Po uvolnění tlačítka klesne platforma na ložnou plochu vozidla. Během překládky platforma můstku automaticky sleduje pohyby ložné plochy vozidla. Po skončení nakládky nebo vykládky můstek tlačítkem zasuneme lip a po zmáčknutí a držení tlačítka se platforma automaticky vrátí do klidové polohy. Můstek je možné použít i pro překládku pod úrovní můstku.

Rozvaděč je v provedení IP56, se zelenou kontrolkou signalizace provozu a bezpečnostním stop talčítkem. Ovládácí napětí je 24 V DC.

El.motor hydraulického systému má výkon 1,1 kW, 1500 ot/min. Přívod elektrické energie je 400/230 V 50 Hz, v provedení 3+PE+N.

Můstek typ RH2 a RH3 je opatřen značkou CE.

Výrobní postupy, provoz a ovládání se řídí normou EN 1398. Kvalitativní a bezpečnostní požadavky jsou v souladu se současnými normami. Standardní nosnost můstku 60 kN je vztažena k minimální dosedací ploše kol 150 x 150 mm a maximálnímu sklonu plošiny při provozu, 10% (7°), v souladu s normou EN 1398.

K dispozici je i varianta s nosností 100 kN.

Hladina hluku provozu je pod 70db. Provozní teploty jsou v rozsahu od -10°C do +40°C. Maximální rychlost přejezdu je do 10 km/h.

Kompletní dodávka hydraulického můstku zahrnuje:

Hydraulický můstek (požadovaného rozměru) s osazeným hydraulickým systémem a kabeláží pro propojení s rozvaděčem, v RAL 7016

Ovládací rozvaděč

Gumové nárazníky (1 pár, požadovaného rozměru), ve standardu o velikosti 400 x 80 x 75 mm


 

Bezpečnostní prvky a deklarace CE

 1. Bezpečnostní nouzové stop tlačítko. vysuvlipem4.gif
 2. Hlavní vypínač, který resetuje zařízení.
 3. Pevné boční krycí plechy proti přiskřípnutí nohy.
 4. Opory platformy pro příčný pohyb po můstku v klidové poloze.
 5. Ochrana proti neautorizovanému vniknutí.
 6. Černo-žluté bezpečnostní značení na bočních krycích plechách.
 7. Proudová ochrana motoru
 8. Bezpečnostní ventil proti úniku oleje při prasknutí hadic vestavěný do válce
 9. Symboly pro ovládání na ovládacím panelu

Varianty provedení
 1.  
 2. Různé typy základů pro můstek.
 3. Zvýšená nosnost.
 4. Speciální rozměry, na poptávku.
 5. Zkosení dosedacího plechu na obou stranách.
 6. Zasouvací boční segmenty k teleskopickému lipu pro změnu šířky v závislosti na šířce vozidla.
 7. Pozinkovaný můstek s nerezovými hřídeli.
 8. Tepelná izolace platformy nebo můstku.
 9. Protiprůvanové těsnění platformy.
 10. Spodní zatěsnění “T” základu.
 11. Barevné provedení RAL dle požadavku.
 12. Návrat do klidové polohy na impuls.
 13. Spínač klidové polohy pro řízení semaforu, vrat, atd.
 14. Plně automatický bezpovelový návrat do klidové polohy.
 15. Možnost připojení blokace můstku při zavřených vratech.
 16. Dodávka ocelového pomocného rámu pro zabudování do podlahy
 17. Další příslušenství nakládacího místa, např.navaděče, atd.

Realizace

Nechte si zpracovat návrh, který můstek splňuje Vaše požadavky a je nejúčinějším řešením pro Vaši konkrétní situaci překládky zboží.

Uvědomte si prosím, že délka vyrovnávacího můstku je závislá na 3 faktorech:

 1. 1) výšce ložné plochy nákladního vozidla, typuvyklipem7.jpg
 2. 2) výšce rampy, vnitřní úrovně podlahy
 3. 3)povoleném úhlu sklonu použitých přepravních prostředků

Delší vyrovnávací můstek má výhodnější úhel sklonu.

Podrobnější technické údaje, návrh nakládací rampy, rozměrové schéma a vzorové stavební připravenosti, najdete v technickém listu výrobku.