//
Home arrow Swiveling lip DL/S
With swiveling lip

 Elektro-hydraulický vyrovnávací můstek se sklopným lipem                                            

Použití

těchto můstků vytváří komplexní řešení pro vyrovnání rozdílu různých úrovní ložné plochy nákladních vozidel a nakládacích ramp ve výrobních nebo skladovacích prostorech. Tím vznikne bezpečné a pohodlné  propojení, které zabezpečí ekonomickou a rychlou manipulaci zboží s možností použití různých typů vysokozdvižných a paletizačních prostředků při překládce.


TYP RS6 a RS9 se sklopným lipem

Technický popis

vyklipem1.gifPlatforma můstku a sklopný lip je vyroben z kvalitního ocelového protiskluzového slzičkového plechu (ocel tř.11). Plech platformy o tl.=X mm a lipu o tl.=X mm, ST-37. V podélném směru je platformy zpevněna vyztužovacími profily IPN, to umožňuje platformě vyovnávat vychýlení vozidla v příčném směru způsobené nerovnoměrným zatížením ložné plochy nákladního vozidla. Dosedací plocha lipu tak zůstane ve styku s ložnou plochou až do příčné odchylky 130 mm od vodorovné roviny. Platforma je, v zádní části, spojena ke spodnímu rámu třemi panty.Čepy pantů jsou vyrobeny z tažené oceli, která snadno odolává přenášeným silám. Podobné čepy jsou použity i pro panty výklopného plechu. Uzavřená konstrukce pantů je samočistící.

Robustní spodní rám včetně čelního uzavřeného profilu absorbuje síly vyvolané nouzovým zastavením můstku, pohybem po můstku, ale i při překládce zboží pod úrovní můstku. Konstrukce můstku umožňuje osazení do různých typů základů, např.do základu „otočené T", který umožňuje nacouvat do nákladového prostoru i vozidlům se sklápěcím nakládacím čelem. Přední uzavřený profil chrání hydraulické a elektrické zařízení můstku proti poškození.

Můstek, platforma, lip a rám, je opatřen antikorozním základním nátěrem a vrchní polyuretanovou barvou v odstínu RAL 5010 (modrá)

Rozměry

Můstky RS mají standardní konstrukční výšku 600 mm, zdvih do cca +/-300 mm, obojí v závislosti na délce platformy. Délka sklopného lipu je standardně 400 mm.

Rozměry můstků RS6 se dodávají v šířkách 2000 a 2200 mm, a délkách 2000, 2500, 3000 a 3400 mm. Šířka můstku RS9 je 2000 a 2200 mm, a délkou 2500 a 3000 mm.

Hydraulický systém a ovládání

vyklipem2_b.gifPlatforma je ovládána hydraulickým válcem o průměru X mm, sklopný lip má samostatný samotlumící hydraulický válec o průměru X mm. Celý hydraulický systém je komplexně uzavřený a tím je zabezpečeno, že se do něho nemohou dostat, ani v extrémních podmínkách, nečistoty, prach a písek. Pracovní tlak hydraulického systému je 120 bar, zabezpečuje ho hydraulické čerpadlo s průtokem X l/min. Objem náplně oleje je X l. Ovládání tlaku systému se provádí pomocí elektromagnetického ventilu, který je napájen 24 V.

Proti úniku oleje při poškození hadic je na hlavním válci umístěn bezpečnostní pojistný ventil. Kompaktní hydraulický blok s elektromotorem je osazen na spodním rámu můstku, kde je chráněn před vibracemi platformy a dalším možným poškozením. Všechny charakteristiky hydraulického systému zajišťují jeho dlouhou životnost a nízké náklady na údržbu.vyklipem3.gif

Vyrovnávací můstek RS6 a RS9 je ovládán pomocí jediného tlačítka. Při stisku a držení tlačítka se můstek začne zvedat z klidové polohy. Po dosažení maximálního zdvihu se sklopný lip napřímí. Po uvolnění tlačítka klesne platforma na ložnou plochu vozidla. Během překládky platforma můstku automaticky sleduje pohyby ložné plochy vozidla. Po skončení nakládky nebo vykládky se po zmáčknutí a držení tlačítka platforma automaticky vrátí do klidové polohy. Můstek je možné použít i pro překládku pod úrovní můstku.

Rozvaděč je v provedení IP56, s bezpečnostním stop talčítkem. Ovládácí napětí je 24 V DC.

El.motor hydraulického systému má výkon X kW, X ot/min. Přívod elektrické energie je 400/230V / 50Hz, v provedení 3+PE+N.

Můstek typ RS6 a RS9 je opatřen značkou CE.

Výrobní postupy, provoz a ovládání se řídí normou EN 1398. Kvalitativní a bezpečnostní požadavky jsou v souladu se současnými normami. Standardní nosnost můstku 60 kN je vztažena k minimální dosedací ploše kol 150 x 150 mm a maximálnímu sklonu plošiny při provozu, 12,5% (7°), v souladu s normou EN 1398.

Můstek typ RS6 má nosnost 60 kN, typ RS9 je varianta s nosností 90 kN.

Hladina hluku provozu je pod Xdb. Provozní teploty jsou v rozsahu od -10°C do +40°C. Maximální rychlost přejezdu je do 10 km/h.

Kompletní dodávka hydraulického můstku zahrnuje:

Hydraulický můstek (požadovaného rozměru) s osazeným hydraulickým systémem a kabeláží pro propojení s rozvaděčem, v RAL 5010

Ovládací rozvaděč

Gumové nárazníky (1 pár, požadovaného rozměru), ve standardu o velikosti 400 x 85 x 80 mm


TYP RH1 a RH14 se sklopným lipem

Technický popis

vyklipem4.gifPlatforma můstku a sklopný lip je vyroben z kvalitního ocelového protiskluzového slzičkového plechu (ocel tř.11). Plech platformy o tl.=5/7 mm a lipu o tl.=13/15 mm, ST-37. V podélném směru je platformy zpevněna vyztužovacími profily IPN, to umožňuje platformě vyovnávat vychýlení vozidla v příčném směru způsobené nerovnoměrným zatížením ložné plochy nákladního vozidla. Dosedací plocha lipu tak zůstane ve styku s ložnou plochou až do příčné odchylky 100 mm od vodorovné roviny. Platforma je, v zádní části, spojena ke spodnímu rámu třemi panty.Čepy pantů jsou vyrobeny z tažené oceli, která snadno odolává přenášeným silám. Podobné čepy jsou použity i pro panty výklopného plechu. Uzavřená konstrukce pantů je samočistící.

Robustní spodní rám včetně čelního uzavřeného profilu absorbuje síly vyvolané nouzovým zastavením můstku, pohybem po můstku, ale i při překládce zboží pod úrovní můstku. Konstrukce můstku umožňuje osazení do různých typů základů, např.do základu „otočené T", který umožňuje nacouvat do nákladového prostoru i vozidlům se sklápěcím nakládacím čelem. Přední uzavřený profil chrání hydraulické a elektrické zařízení můstku proti poškození.

Můstek, platforma, lip a rám, je opatřen antikorozním základním nátěrem a vrchní polyuretanovou barvou v odstínu RAL 7016 (šedá)

Rozměry

Můstky RH1 a RH14 mají standardní konstrukční výšku 600 a 700 mm, zdvih do cca +/-300 mm, obojí v závislosti na délce platformy. Délka sklopného lipu je standardně 400 mm, s úhlem sklonu 5°, 150 mm.

Rozměry můstků RH1 se dodávají v šířkách 1800, 2000 a 2200 mm, a délkách 2100, 2600, 3100, 3600 a 4100 mm.

Šířka můstku RH14 je 2000 mm a délka 2100 a 2400 mm.

Hydraulický systém a ovládání

vyklipem5.gifPlatforma je ovládána hydraulickým válcem o průměru 50 mm, sklopný lip má samostatný samotlumící hydraulický válec o průměru 30 mm. Celý hydraulický systém je komplexně uzavřený a tím je zabezpečeno, že se do něho nemohou dostat, ani v extrémních podmínkách, nečistoty, prach a písek. Pracovní tlak hydraulického systému je 140 bar, zabezpečuje ho hydraulické čerpadlo s průtokem 5 l/min. Objem náplně oleje je 7,5 l. Ovládání tlaku systému se provádí pomocí elektromagnetického ventilu, který je napájen 24 V.

Proti úniku oleje při poškození hadic je na hlavním válci umístěn bezpečnostní pojistný ventil. Kompaktní hydraulický blok s elektromotorem je osazen na spodním rámu můstku, kde je chráněn před vibracemi platformy a dalším možným poškozením. Všechny charakteristiky hydraulického systému zajišťují jeho dlouhou životnost a nízké náklady na údržbu.vyklipem8.jpg

Vyrovnávací můstek RH1 a RH14 je ovládán pomocí jediného tlačítka. Při stisku a držení tlačítka se můstek začne zvedat z klidové polohy. Po dosažení maximálního zdvihu se sklopný lip napřímí. Po uvolnění tlačítka klesne platforma na ložnou plochu vozidla. Během překládky platforma můstku automaticky sleduje pohyby ložné plochy vozidla. Po skončení nakládky nebo vykládky se po zmáčknutí a držení tlačítka platforma automaticky vrátí do klidové polohy. Můstek je možné použít i pro překládku pod úrovní můstku.

Rozvaděč je v provedení IP56, se zelenou kontrolkou signalizace provozu a bezpečnostním stop talčítkem. Ovládácí napětí je 24 V DC.

El.motor hydraulického systému má výkon 1,1 kW, 3000 ot/min. Přívod elektrické energie je 400/230V / 50Hz, v provedení 3+PE+N.

Můstek typ RH1 a RH14 je opatřen značkou CE.

Výrobní postupy, provoz a ovládání se řídí normou EN 1398. Kvalitativní a bezpečnostní požadavky jsou v souladu se současnými normami. Standardní nosnost můstku 60 kN je vztažena k minimální dosedací ploše kol 150 x 150 mm a maximálnímu sklonu plošiny při provozu, 10% (7°), v souladu s normou EN 1398.

K dispozici je i varianta s nosností 100 kN.

Hladina hluku provozu je pod 70db. Provozní teploty jsou v rozsahu od -10°C do +40°C. Maximální rychlost přejezdu je do 10 km/h.

Kompletní dodávka hydraulického můstku zahrnuje:

Hydraulický můstek (požadovaného rozměru) s osazeným hydraulickým systémem a kabeláží pro propojení s rozvaděčem, v RAL 7016

Ovládací rozvaděč

Gumové nárazníky (1 pár, požadovaného rozměru), ve standardu o velikosti 400 x 80 x 75 mm


vyklipem6.gif

Bezpečnostní prvky a deklarace CE

 1. Bezpečnostní nouzové stop tlačítko.
 2. Hlavní vypínač, který resetuje zařízení.
 3. Pevné boční krycí plechy proti přiskřípnutí nohy.
 4. Opory sklopného lipu pro příčný pohyb po můstku v klidové   poloze.
 5. Ochrana proti neautorizovanému vniknutí.
 6. Černo-žluté bezpečnostní značení na bočních krycích plechách.
 7. Proudová ochrana motoru
 8. Bezpečnostní ventil proti úniku oleje při prasknutí hadic vestavěný do válce
 9. Symboly pro ovládání na ovládacím panelu

Varianty provedení

 1. Různé typy základů pro můstek.
 2. Zvýšená nosnost.
 3. • Speciální rozměry, na poptávku.
 4. • Prodloužený dosedací plech v délce  500 mm / TYP RS6 a RS9 se sklopným lipem 
 5. • Prodloužený dosedací plech v délce 460 a 500 mm / TYP RH1 a RH14 se sklopným lipem
 6. • Zkosení dosedacího plechu na obou stranách.
 7. • Sklopné boční segmenty ke sklopnému lipu pro změnu šířky v závislosti na šířce vozidla.
 8. • Můstek v provedení pro venkovní instalaci.
 9. • Tepelná izolace platformy nebo můstku.
 10. • Protiprůvanové těsnění platformy.
 11. • Spodní zatěsnění "T" základu.
 12. • Barevné provedení RAL dle požadavku.
 13. • Návrat do klidové polohy na impuls.
 14. • Spínač klidové polohy pro řízení semaforu, vrat, atd.
 15. • Plně automatický bezpovelový návrat do klidové polohy.
 16. • Možnost připojení blokace můstku při zavřených vratech.
 17. • Dodávka ocelového pomocného rámu pro zabudování do podlahy
 18. • Další příslušenství nakládacího místa, např.navaděče, atd.

Realizace

Nechte si zpracovat návrh, který můstek splňuje Vaše požadavky a je nejúčinějším řešením pro Vaši konkrétní situaci překládky zboží.

vyklipem7.jpgUvědomte si prosím, že délka vyrovnávacího můstku je závislá na 3 faktorech:

 1. 1) výšce ložné plochy nákladního vozidla, typu
 2. 2)  výšce rampy, vnitřní úrovně podlahy
 3. 3) povoleném úhlu sklonu použitých přepravních prostředků

Delší vyrovnávací můstek má výhodnější úhel sklonu.

Podrobnější technické údaje, návrh nakládací rampy, rozměrové schéma a vzorové stavební připravenosti, najdete v technickém listu výrobku.