//
Home arrow Rolovací - SECTOR
SECTOR

Rychloběžná rolovací vrata - SECTOR                                                                                  

sector3.jpgPoužití

těchto rychloběžných vrat je vhodné do otvorů u kterých je požadován intenzivní, ale také plynulý provoz. V závislosti na integrovaném kompletu těchto vrat, kloubí se zde ovládání, bezpečnost a provoz v jednom, se vyznačují vysokou ekonomičností provozu. Jsou konstrukčně pružná, což v praxi umožňuje snadnou údržbu a opravy.

Popis

Tyto vrata tvoří kompaktní kovová konstrukce, samonosný rám, s integrovaným pohonem. Vratové křídlo je složeno, ze snadno vyměnitelných, transparentních a barevných, modulárních sekcí, které jsou vyztuženy hliníkovými profily. Spodní sekce je zakončena bezpečnostní lištou s flexibilními patkami pro pohyb křídla ve vedení. Tato lišta se systémem ACS a spolu s bezpečnostní fotobuňkou, která je umístněna ve vedení křídla, zabrání poškození vratového křídla a spodní lišty v případě nárazu.

Vrata mají spolehlivý systém vyvažování pomocí segmentových protizávaží s pevnými tažnými pásy, které zabezpečují minimální zatížení pohonu. Tyto protizávaží slouží také jako zábrana proti případnému pádu vratového křídla.

Vrata se vyznačují prostorově úspornými rozměry, hlavně z hlediska montáže.

Rám vrat je z pozinkovaných ocelových profilů, které mohou být práškově upraveny v odstínu RAL, případně v provedení nerez .oceli AISI 304. Barevné sekce plachty lze dodat v následujících odstínech:

sector10.gif

Rozměry

Pro vrata Sector je potřebné standardní nadpraží o výšce 600 mm a boční postranní prostory o šířce 200 mm. Vrata jsou navrhnuta pro šířku od 1000 do 6000 mm a výšku od 1700 do 6000 mm. Tloušťka materiálu barevných sekcí je 0,6 mm, mateeriál polyester se samozhášecí schopností tř.2. U průhledných sekcí je tloušťky 2 mm, materiál PVC se stupněm samozhášení dle DIN 4102.

Rychlost otevírání a zavírání je 0,9 m/s. traffic5.gif

Pohon a ovládání

Pohon vrat je umístněn nad roletou vratového křídla, unvtř horního rámu. Motor má výkon 0,9 kW, přívod elektrické energie je 400 V, 50/60 Hz, v provedení 3+PE+N. Maximální odběr proudu 3 A.

Vrata Sector jsou standardně dodávána s externím rozvaděčem, dle standardu IEC, s funkcí autotestu a operační logikou. Rozvaděč je v provedení IP55, s bezpečnostním stop tlačítkem. Ovládácí napětí je 24 V DC.

Nouzové odjištění vrat při výpadku proudu je poloautomatické, slouží k uvolnění vyvažovacího systému a otevření vrat.

Bezpečnostní prvky a deklarace CE

 1.   • Bezpečnostní nouzové stop tlačítko.
  1. Hlavní vypínač.
  2. Bezpečnostní kontaktní lištu, opatřenou tlakovým nebo optoelektrickým zařízením
  3. Bezpečnostní fotobuňka v bočním rámu
  4. Proudová ochrana motoru
  5. Symboly pro ovládání na ovládacím panelu

Vrata Sector jsou opatřeny značkou CE.

Kvalitativní a bezpečnostní požadavky jsou v souladu se současnými normami.

Provozní teploty jsou v rozsahu od -5°C do +50°C. Maximální rychlost průjezdu je do 5 km/h.

Kompletní dodávka rychloběžných vrat zahrnuje:

Rychloběžná rolovací vrata (požadovaného rozměru a odstínu) s kabeláží pro propojení s rozvaděčem a nouzovým odjištěním

Ovládací rozvaděč

sector9.gif

Varianty provedení

 1. Různé řídící a bezpečnostní systémy
 2. Nouzové odjištění vratového křídla na obou stranách
 3. Zařízení pro automatické odblokování (APS) se záložním zdrojem
 4. Zesílené provedení sekcí pro větší odolnost proti větru

sector8.gifsector4_a.gif 

Realizace

Nechte si zpracovat návrh, který můstek splňuje Vaše požadavky a je nejúčinějším řešením pro Vaši konkrétní situaci uzavření otvoru.

Podrobnější technické údaje, návrh, rozměrové schéma a vzorové stavební připravenosti, najdete v technickém listu výrobku